Forum16 The Official Web Site®
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum16 The Official Web Site®

| Forum16 The Official Web Site | Dersler | Proğram Arşivi | Oyun Dünyası | Bilgisayar Teknolojileri ve İnternet | Kültür & Sanat & Tarih | Dizi & Sinema ve Televizyon Dünyası | Müzik | Spor | Güncel Haberler |

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

DarkZomBie

DarkZomBie
Webmaster
Webmaster

Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi..

İlk olarak bilgisayarımıza php dosyalarımızı görüntüleyebilmesi için phptriad programını kuralım...
Buraya programı indirin ve kurun. kurulumu çok basit.
Phptraid ı kurduktan sonra Bilgisayarım\C:\apache klasöründeki apache uygulamasını çalıştırın. Ardından Bilgisayarım\C:\apache\mysql\b in klasöründeki winmysqladmin uygulamasını çalıstırın. Bu Kısımın resimleri Aşağıdadır.
Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi.. Phptriadiceblue017zl.th

winmysqladmin Uygulamasını Çalıştırdığımızda Biden User Name ve Password isteyen ekran Çıkacak Resimde Olduğu gibi.Ben username e "iceblue" passworda da "iceblue" yazıyorum . Buraya Bundan İstediğiniz Bir kullanıcı adı ve Sifresi Yazabilirsiniz. .Ve Kuracağımız scriptlerde bu Db adını ve şifresini kullananabileceğiz...

Şimdi Bilgisayarım\c:\apache\htdocs klasörünün içinde bulunan dosyaları (Phpmyadmin hariç) silin. Bu İşlemin sonunda bilgisayarımız php-mysql ile çalışmaya hazır hale gelecektir...
Localhost ta yayınlanmasını istediğimiz dosyaları Bilgisayarım\c:\apache\htdocs klasörünün içine atmamız gereklidir. İlk scriptimizi Kurmadan önce Son ayarlamaları yapalım:
Resimdeki simgeye tıklayın.
Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi.. Phptriadiceblue024ib
Daha Sonra Data base eklemek için Bu resmi takip edin:
Localhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi.. Wol_errorLocalhost ta Çalışmak Phptraid php mysql script kurmak yazı dizisi.. Phptriadiceblue031hf
Mysql Sizden Oluşturakcak olduğu database için isim vermenizi ister ben "iceblue" olarak belirledim sizde kendi istediğiniz bir isim yazabilirsiniz.

Artık php scriptleri bilgisayarımıza kurabiliriz.... Bu başlık altında Çok sayıda php scriptin resimli olarak kurulumunu anlatacağım. Şimdilik bu kadar

https://forum16.catsboard.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]